Interested in this boat? Call us at 616-997-8888. Or visit us in person: 1016 O' Malley Drive 49404 Coopersville MI
| Year | 2021 |
| Make | SunChaser |
| Model | V332C |
| Serial No. | SUN31238L021 |
| Category | Pontoon Boats |
| Location | Coopersville, MI 49404 |
| Status | Active |
Features include bimini, in floor storage, radio, and Simrad graph.
The interior boasts a comfortable layout with bench seating providing ample space for your crew to relax and socialize. But the true stars of the show are the two chaise lounges, perfect for reclining and soaking up the sun in style. For the captain, a low-back captain’s seat offers a touch of luxury while maintaining excellent visibility for navigating the pontoon with ease. This tritoon caters to both relaxation and lounging, making it ideal for creating unforgettable memories on the water, whether you’re cruising with family or friends. The spacious 8’6″ deck has over 22′ of full length usable space. Make your family weekend memories last a lifetime with a Suncatcher pontoon.
| Stock#: | 7119A |
| Length: | 22'6" |
| Beam: | 8'6" |
| Tube Diam: | 23" |
| Fuel Capacity: | 38 gallons |
| Fuel Type: | gas |
| HP (Actual): | 115 |
| Engine Mfg: | Yamaha |
| Engine Model: | 115 |
| Engine Type: | outboard |
| Boat Color: | white |
| Hull Material: | aluminum |