Interested in this boat? Call us at 616-997-8888. Or visit us in person: 1016 O' Malley Drive 49404 Coopersville MI
| Year | 2019 |
| Make | Well Craft |
| Model | 221 Bay Tournament Edition |
| Serial No. | PWEWAA08J819 |
| Category | Center Console Boats |
| Location | Coopersville, MI 49404 |
| Status | Active |
This unit is new to our preowned inventory. Call 616-997-8888 for additional details.
Boat comes equipped with a Mercury 200XL with approximately 300 hours on it and tandem axle EZ Loader trailer.
Features include Garmin graphs at helm & bow, MinnKota trolling motor, battery charger, 2 livewells, custom deck mats in the bow, upgraded speakers in the tower, autopilot, compass, flip up stern seat, and custom 2 piece cover.
The 221 Bay has been remarked as inspiring, well-equipped, and exceptionally stable—isn’t that exactly what you want out of your bay boat? With the 221 Bay you’ll quickly find that spaciousness is a trend. Extensive, fishing platforms and immense live wells; rod holders/storage, and a capacious, enclosed changing room are always at your disposal. As predicted, the 221B has been a hit with inner coastal family boaters along with offshore anglers. No wonder the community is calling it the industry’s first offshore bay boat.
| Stock#: | 7755A |
| Length: | 22'4" |
| Beam: | 102" |
| Passenger Capacity: | 8 |
| Dry Weight: | 3500lbs |
| Fuel Capacity: | 52 gallons |
| Fuel Type: | gas |
| HP (Actual): | 200 |
| Engine Mfg: | Mercury |
| Engine Model: | 200XL |
| Engine Type: | outboard |
| Boat Color: | white/black |
| Hull Material: | fiberglass |