Interested in this boat? Call us at 989.735.2170. Or visit us in person: 4320 State Rd 48737 Glennie MI
| Year | 2026 |
| Make | Godfrey Marine |
| Model | SWEETWATER 2286SFLBP |
| Serial No. | GDY81122I526 |
| Category | Pontoon Boats |
| Location | Glennie, MI 48737 |
| Status | Active |
FURNITURE OPTIONS:
CAPTAINS CHAIR RECLINER
CO-CAPTAINS CHAIR
TUBES:
27" TUBE UPGRADE
CONST. OPTIONS:
FULL LIFTING STRAKES
2' DECK AND TUBE EXTENSION
EXTERIOR OPTIONS:
GRAPHIC MED BODY SW
LED DOCKING LIGHTS
SS PULL-UP CLEATS
| Stock#: | 81122 |
| Length: | 25'10" |
| Beam: | 8'6" |
| Tube Diam: | 27" |
| Passenger Capacity: | 16 |
| Wet Weight: | 2,694 LBS |
| Dry Weight: | 2,506 LBS |
| Fuel Capacity: | 30 |
| Max HP: | 300 |
| Engine Mfg: | SUZUKI |
| Engine Model: | DF105ATL |
| Boat Color: | PACIFIC |
| Rail Color: | MIDNIGHT |
| Canvas Clr: | BLACK |
| Seat Color/Accent: | GREY |
| Flooring: | PLATINUM WEAVE |