Interested in this boat? Call us at 989.735.2170. Or visit us in person: 4320 State Rd 48737 Glennie MI
| Year | 2026 |
| Make | Godfrey Marine |
| Model | SWEETWATER SW2286SFLC |
| Serial No. | GDY81490J526 |
| Category | Pontoon Boats |
| Location | Glennie, MI 48737 |
| Status | Active |
FURNITURE OPTIONS:
CAPTAINS CHAIR RECLINER
CO-CAPTAINS CHAIR
CONST. OPTIONS:
EXTENDED DECK
SEAVIEW BOW GATE
EXTERIOR OPTIONS:
LED DOCKING LIGHTS
SKI TOW BAR BLACK
| Stock#: | 81490 |
| Length: | 23'10" |
| Beam: | 8'6" |
| Tube Diam: | 25" |
| Passenger Capacity: | 16 |
| Wet Weight: | 2,694 LBS |
| Dry Weight: | 2,506 LBS |
| Fuel Capacity: | 30 |
| HP (Actual): | 300 |
| Engine Mfg: | YAMAHA |
| Engine Model: | F115LB |
| Boat Color: | PACIFIC |
| Rail Color: | MIDNIGHT |
| Canvas Clr: | BLAKC |
| Seat Color/Accent: | GREY |
| Flooring: | PLATINUM WEAVE |